Testa sig för Covid i Torrevieja

sirToby

Ny medlem
Hej
Hela familjen planerar att åka ner till lägenheten i Torrevieja i sommar och som det ser ut nu ( hinner antagligen inte bli vaccinerade innan vi åker) behöver vi ett negativt Covid test för att ta oss ombord på flyget hem ( flyger till Köpenhamn med SAS).
Har ni några tips på var man enklast gör ett sådant test i Torrevieja ( antar att snabbtest är att föredra), hur långt i förväg man behöver boka, vad det kostar och om det är något annat man ska tänka på i samband med testning? tex behöver vi ju någon form av intyg att visa på flygplatsen.
Vänligen SirToby
 

Spanienforum

Sponsrat inlägg
Hej!
Vi rekommenderar följande tjänster kring boende och juridik i Spanien. Du förbinder dig inte till något när du använder våra formulär och det kostar inget.
Tack för att ni använder Spanienforum och gör det till en trevlig mötesplats för Spanienfantaster och alla andra!

PS. Spanienforum.se har fått nya ägare och vi kommer göra en del mindre justeringar under våren 2018. Allt för att forumet ska leva kvar och fortsätta fylla ett bra syfte, för nya medlemmar och såväl för våra forumveteraner. Finns det synpunkter eller idéer så är ni välkomna att maila på [email protected].
Vi kollade oss på Quiron och fick svar efter ca 7-8 timmar, ska även finnas test på flygplatsen
 

Nya trådar

Back
Toppen