Ryan lägger ner Skavsta-Girona

Backis

Ny medlem
Idag meddelade Ryan att man drar ner rejält i Girona. Förut hade man 64 destinationer, nu 46 och i oktober bara 25. Skavsta är en av dem man slutar med.

Skälet är att man vill ha samma subventioner som förra regeringen gav. Man gillar inte heller Generalitatets lân till Spanair.

Förra âret gjorde man vinteruppehâll, kanske är det samma uppehâll som man nu presenterar som avveckling.

Ryan vill ha andel i p-avgifter, försäljning, biluthyrning mm. Det fâr man pâ andra hâll. Nyköping köper t ex "reklam" för 25 mkr. Den bestâr, vad man kan se, av texten "visit Nykoping" pâ 6 flygplan.
 

Spanienforum

Sponsrat inlägg
Hej!
Vi rekommenderar följande tjänster kring boende och juridik i Spanien. Du förbinder dig inte till något när du använder våra formulär och det kostar inget.
Tack för att ni använder Spanienforum och gör det till en trevlig mötesplats för Spanienfantaster och alla andra!

PS. Spanienforum.se har fått nya ägare och vi kommer göra en del mindre justeringar under våren 2018. Allt för att forumet ska leva kvar och fortsätta fylla ett bra syfte, för nya medlemmar och såväl för våra forumveteraner. Finns det synpunkter eller idéer så är ni välkomna att maila på [email protected].

Nya trådar

Back
Toppen