permobil/elscooter

Pascal

Ny medlem
Jag letar efter en begagnad permobil / elscooter till min vän som bor i Torrevieja.
Vet ni hur jag kan gå till väga att hjälpa henne med det?
har en hemsida , segunda mano men då jag inte kan språket så är det svårt.
Tacksam för hjälp
Annakarin
 

Spanienforum

Sponsrat inlägg
Hej!
Vi rekommenderar följande tjänster kring boende och juridik i Spanien. Du förbinder dig inte till något när du använder våra formulär och det kostar inget.
Tack för att ni använder Spanienforum och gör det till en trevlig mötesplats för Spanienfantaster och alla andra!

PS. Spanienforum.se har fått nya ägare och vi kommer göra en del mindre justeringar under våren 2018. Allt för att forumet ska leva kvar och fortsätta fylla ett bra syfte, för nya medlemmar och såväl för våra forumveteraner. Finns det synpunkter eller idéer så är ni välkomna att maila på [email protected].
På den här sidan hittar du för uthyrning http://www.amigo24.com/alquiler-scooters-electricos-silla-ruedas/22/torrevieja
men även sånt de säljer ut i andrahand (då är det inte bara i Torrevieja) http://www.amigo24.com/venta-scooters-electricos-silla-ruedas-ocasion
De verkar ha butik i Torrevieja på Calle San Policarpo 67.

Det går ju även att söka på milanuncios.com eller här: https://www.tablondeanuncios.com/scooters-en-torrevieja-alicante/ Men då gäller det att hålla tungan rätt i mun för att klara språket när man ringer/mailar.
 
Om din vän heter Ulla/Ursula Janxxx och bor på San DIN SIGNATUR 3xx så var väldigt försiktig med att låna/lägga ut pengar för denna dam. Med sin väna uppenbarelse och mjuka sätt har hon lurat och utnyttjat mer än bara en här i Torrevieja. Om min känsla inte stämmer så bortse från varningen. Personen ifråga har nyligen fått sin permobil transporterad till Sverige av olika anledningar, så därför blev jag lite misstänksam att det kunde röra sig om samma person.
 
Hej , nej det är inte samma dag men Tack för ditt svar och dina varningar, skall framföra till min vän Nina som bor i närheten:-)
ha det bra/ Ak
 

Spanienforum

Sponsrat inlägg

Ett bra erbjudande

American Express SAS Eurobonus
Få 6 000 eurobonuspoäng direkt om du tecknar ett American Express SAS Eurobonus kort via vår LÄNK.
6 000 poäng räcker till en inrikes flygresa. Kortet är gratis & utan årsavgift.
Kika in erbjudandet på Americanexpress.se.


PS. Spanienforum.se har fått nya ägare och vi kommer göra en del mindre justeringar under våren 2018. Allt för att forumet ska leva kvar och fortsätta fylla ett bra syfte, för nya medlemmar och såväl för våra forumveteraner. Finns det synpunkter eller idéer så är ni välkomna att maila på [email protected].

Nya trådar

Back
Toppen