Catalina Park, Las Palmas

L

Luckyjoe

Guest
Astoria, eller Catalina Park Las Palmas
Någon som känner till dessa hotell?
Har funderingar på att åka ner i dec.
:confused:
 
Last edited by a moderator:

Spanienforum

Sponsrat inlägg
Hej!
Vi rekommenderar följande tjänster kring boende och juridik i Spanien. Du förbinder dig inte till något när du använder våra formulär och det kostar inget.
Tack för att ni använder Spanienforum och gör det till en trevlig mötesplats för Spanienfantaster och alla andra!

PS. Spanienforum.se har fått nya ägare och vi kommer göra en del mindre justeringar under våren 2018. Allt för att forumet ska leva kvar och fortsätta fylla ett bra syfte, för nya medlemmar och såväl för våra forumveteraner. Finns det synpunkter eller idéer så är ni välkomna att maila på [email protected].
Hotellval i Las Palmas

Jag undrar vad du ska göra i Las Palmas och hur du vill bo /nära stranden etc nära nöjen etc. Catalinaparken är ju "mitt i smeten" så att säga men kanske inte världens roligaste ställe...... Vill du bo närmare stranden så finns det ju fler hotel som är trevliga nere vid Las Canteras stranden. Ska du ev ner till sydkusten ofta för att sola o bada så kan man ju bo helt annorlunda. Återkom med synpunkter så svarar jag fd Las Palmas-bo.
 
Jag skall bara "vara" har inget behov att steka mig i solen eller få vatten i öronen.
Har bokat hotell Astoria som ligger lite utanför smeten.
Villa ha halvpension så jag slipper laga mat.
 
Catalina Park ,Las Palmas

Ja men det låter ju jättebra.Tror att du gjort ett bra val - skönt att slippa matlagningen för ett tag. Härligt att komma ner till svensk sommar när det är som mörkast här dessutom.Lycka till!
 
Men, vistt har du synpukter och förslag så tar jag emot dom.
Har planer på att flytta ner till värmen när jag blir pensionär efter 010110
 

Spanienforum

Sponsrat inlägg

Ett bra erbjudande

American Express SAS Eurobonus
Få 6 000 eurobonuspoäng direkt om du tecknar ett American Express SAS Eurobonus kort via vår LÄNK.
6 000 poäng räcker till en inrikes flygresa. Kortet är gratis & utan årsavgift.
Kika in erbjudandet på Americanexpress.se.


PS. Spanienforum.se har fått nya ägare och vi kommer göra en del mindre justeringar under våren 2018. Allt för att forumet ska leva kvar och fortsätta fylla ett bra syfte, för nya medlemmar och såväl för våra forumveteraner. Finns det synpunkter eller idéer så är ni välkomna att maila på [email protected].

Nya trådar

Back
Toppen