Praktik i Spanien

Animafest

Ny medlem
Hej!
Jag är för tillfället i soliga Barcelona och njuter av livet. Har varit här i en månad nu och trivs jättebra. Kommer att vara här i Spanien på praktik på ett hotell i 3 månader. Själv är jag i receptionen och min kompis jobbar i restaurangen. Hade ganska svårt i början att välja vilket företag jag skulle åka via, men valde sedan Animafest Experience, eftersom jag får bo gratis på hotellet, 3 måltider per dag och dessutom 300 e i fickpengar i slutet av varje månad, vilket jag tycker är ganska bra. Har haft det roligt här och tycker det här definitivt är en super erfarenhet vid sidan om de teoretiska studierna. Speciellt tycker jag om det här landet pga. Den goda maten och de ljuvliga människorna. Rekommenderar alltså varmt praktik i Spanien!

/ Santy
 

Spanienforum

Sponsrat inlägg
Hej!
Vi rekommenderar följande tjänster kring boende och juridik i Spanien. Du förbinder dig inte till något när du använder våra formulär och det kostar inget.
Tack för att ni använder Spanienforum och gör det till en trevlig mötesplats för Spanienfantaster och alla andra!

PS. Spanienforum.se har fått nya ägare och vi kommer göra en del mindre justeringar under våren 2018. Allt för att forumet ska leva kvar och fortsätta fylla ett bra syfte, för nya medlemmar och såväl för våra forumveteraner. Finns det synpunkter eller idéer så är ni välkomna att maila på [email protected].

Nya trådar

Back
Toppen