Internationella vänskapsdagen

erkki

Känd medlem
Hej den 30e juli firas internationella vänskapsdagen i många länder .Dagen utropades 2011 av FNs generalförsamling med iden att uppmuntra till dialog förståelse solidaritet mellan människor från olika kulturer .Un desconocido es un amigo que aun no mos ha presentado Främlingar är vänner du inte känner spainsmile
 

Spanienforum

Sponsrat inlägg
Hej!
Vi rekommenderar följande tjänster kring boende och juridik i Spanien. Du förbinder dig inte till något när du använder våra formulär och det kostar inget.
Tack för att ni använder Spanienforum och gör det till en trevlig mötesplats för Spanienfantaster och alla andra!

PS. Spanienforum.se har fått nya ägare och vi kommer göra en del mindre justeringar under våren 2018. Allt för att forumet ska leva kvar och fortsätta fylla ett bra syfte, för nya medlemmar och såväl för våra forumveteraner. Finns det synpunkter eller idéer så är ni välkomna att maila på [email protected].

Nya trådar

Back
Toppen